Archiwum

Dyżury w lipcu i sierpniu raz w miesiącu

12 lipca 20160 komentarzy
Dyżury w lipcu i sierpniu raz w miesiącu Ze względu na przerwę wakacyjną w lipcu i sierpniu dyżury w siedzibie Stowarzyszenia (również dyżur telefoniczny) będą odbywały się raz w miesiącu w ostatnią środę miesiąca. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

Akcja "Przekaż 1 % podatku" w mediach

25 kwietnia 20160 komentarzy
Akcja W ramach projektu "Z Tourettem po Polsce" Stowarzyszenie postanowiło umieścić płatne ogłoszenia dotyczące przekazania 1% podatku na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a w mediach, takich jak: Charaktery, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio, Radio Kolor. Prosimy o nas pamiętać.

W związku z feriami dyżury 27 stycznia i 3 lutego 2016 roku nie odbędą się

26 stycznia 20160 komentarzy
W związku z  feriami dyżury 27 stycznia i 3 lutego 2016 roku nie odbędą się W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dyżury w dn. 27. stycznia i 3. lutego 2016 roku nie odbędą się. W pilnych sprawach prosimy o kontakt mejlowy pod adresem tourette@tourette.pl. Za uniedogodnienia najmocniej przepraszamy.

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

22 grudnia 20150 komentarzy
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego NarodzeniaZarząd Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a składa  Państwu najserdeczniejsze życzenia spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, a także zdrowia, pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2016. 

Dyżury w okresie świątecznym

21 grudnia 20150 komentarzy
Dyżury w okresie świątecznymW związku z nadchodzącymi świętami nie odbędą się dwa dyżury w dn. 23. grudnia 2015 roku i 30. grudnia 2015 roku. W pilnych sprawach proszę kontaktować się przy pomocy poczty elektronicznej.

Żywa Biblioteka w Krakowie w ramach kampanii Z Tourettem po Polsce

13 października 20150 komentarzy
Żywa Biblioteka w Krakowie w ramach kampanii Z Tourettem po PolsceDn. 17 października 2015 roku w godz. 12 - 18 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 odbędzie się  "Żywa Biblioteka  w Krakowie".

Tourette w Wystarczy chcieć Fundacji Polsat

5 czerwca 20150 komentarzy
Tourette w Wystarczy chcieć Fundacji PolsatW ramach Tygodnia Świadomości Zespołu Tourette'a przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a Maciej Soborczyk oraz Bartek Wojtkowski wezmą udział w nadawanym na żywo programie telewizji Polsat News pt. "Wystarczy chcieć"  powstałym pod patronatem Fundacji Polsat. Program będzie nadany o godz. 10.30. Będziemy mówić m.in. o naszych projektach (obecny projekt "Z Tourettem po Polsce" – program przeciw wykluczeniu chorych, realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowany z Funduszy EOG), o wykluczeniu i problemach związanych z zespołem Tourette'a.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

23 grudnia 20140 komentarzy
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego RokuWesołych Świąt pełnych rodzinnego ciepła, spokoju i radości oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a!

Dzieci z Tourettem

24 kwietnia 20140 komentarzy
Dzieci z TourettemW telewizji BBC Lifestyle dn. 24 kwietnia 2014 roku został wyemitowany film dokumentalny pt.  "Dzieci z Tourettem". Film zostanie powtórzony 4 i 5 maja br. POLECAMY!

Nowy odcinek vloga Bartka!

24 kwietnia 20140 komentarzy
Nowy odcinek vloga Bartka!Kolejna odsłona videobloga Bartka Wojtkowskiego. Tym razem mowa o pieniądzach, czyli "Pieniądze, przekleństwo czy dar?".

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

17 kwietnia 20140 komentarzy
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!Serdeczne życzenia składa Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a

Konferencja ESSTS na temat Zespołu Tourette'a w Paryżu

17 kwietnia 20140 komentarzy
Konferencja ESSTS na temat Zespołu Tourette'a w ParyżuW dn. 25-26 kwietnia 2014 roku Europejskie Towarzystwo Badań nad Zespołem Tourette'a (ESSTS) organizuje konferencję na temat Zespołu Tourette'a w Paryżu. W ramach konferencji w ostatnim jej dniu odbędzie się trzecie już Spotkanie Europejskich Organizacji Wspierających Pacjentów cierpiących Zespół Tourette'a (International Meeting of Tourette Syndrome Support and Advocacy Groups).

Kolejny odcinek vloga Bartka

13 kwietnia 20140 komentarzy
Kolejny odcinek vloga BartkaZapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony videobloga naszego najmłodszego lidera w ogólnopolskiej kampanii Tourette de Pologne.

PRZED MARSZOBIEGIEM!

10 kwietnia 20140 komentarzy
PRZED MARSZOBIEGIEM!

Wszystkie osoby, które zgłosiły się na Charytatywny Marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” w ramach Orlen Marathon na dystansie 4,6 km, proszone są o odbiór pakietów startowych w Biurze Marszobiegu na Błoniach Stadionu Narodowego. Biuro zostanie zamknięte w sobotę 12 kwietnia 2014 roku o godz. 15.00. Jeśli ktoś nie odbierze zestawu, nie będzie mógł uczestniczyć w Marszobiegu.

Wszystkie osoby, które odebrały zestawy startowe, prosimy o zbiórkę przed Kościołem Akademickim Św. Anny przy ulicy Krakowskie Przedmieście 68 w sobotę 12 kwietnia 2014 roku o godz. 16.30 w celu odebrania koszulki projektowej Tourette de Pologne. Prosimy o punktualne przybycie.


12 kwietnia 2014 roku: marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” w ramach Orlen Warsaw Marathon

9 kwietnia 20140 komentarzy
12 kwietnia 2014 roku: marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” w ramach Orlen Warsaw Marathon

Zachęcamy do udziału w charytatywnym marszobiegu „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” na dystansie 4,6 km. Marszobieg odbędzie się w przeddzień głównych biegów w ramach Orlen Warsaw Marathon. Dodatkowe koszulki projektowe Tourette de Pologne gwarantowane.


Dyżury w wakacje

10 lipca 20130 komentarzy
Informujemy, że w lipcu i sierpniu dyżury w siedzibie stowarzyszenia będą się odbywać nieregularnie. Osoby zainteresowane kontaktem prosimy o e-maila albo pozostawienie numeru telefonu w recepcji.

Zarząd PSST

'Klasa pana Tourette'a' - film w TVP2

15 czerwca 20130 komentarzy
24 czerwca 2013 (niedziela), o godz. 01:35 w TVP2 zostanie wyemitowany film, pt. "Klasa pana Tourette'a"

Skrót fabuły ze strony www.teleman.pl:
Historia Brada Cohena, młodego mężczyzny cierpiącego na zespół Tourette'a, który wygrał walkę z chorobą i został nauczycielem. Film oparty na faktach.

Reżyseria: Peter Werner
Scenariusz: Thomas Rickman
Wykonawcy: Jimmy Wolk, Treat WQilliams, Patricia Heaton

POLECAMY!!!

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Maj 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2022 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG