Team Tourette

Szkolenie dla rodziców

7 listopada 20210 komentarzy
ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE DLA RODZICÓW

Wypełnij formularz i zapisz się na szkolenie. Link do formularza: https://forms.gle/qw1fXa8ccdgkz5Bi7

Liczba miejsc jest ograniczona. Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z zapisem na szkolenie. W przeciągu kilku dni otrzymasz na swój adres e-mail potwierdzenie zapisu lub w przypadku braku wolnych miejsc, informacje o przyjęciu na listę rezerwową.

Szkolenie finansowane jest z projektu "Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich", realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Termin: 20 listopada 2021 (sobota) godziny 9:00-12:00, 21 listopada 2021 (niedziela) godziny 9:00-12:00 oraz 28 listopada 2021 (niedziela) godzina 9:00-16:00

Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Zoom.

UWAGA! Obowiązuje jeden zapis na wszystkie dni szkoleniowe. Zapisując się na szkolenie deklaruje Pani/Pan udział we wszystkich dniach i modułach szkoleniowych.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymają certyfikat i będą zobowiązani do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej.

PLAN SZKOLENIA

20.11.2021 r.
9:00-12:00 Zespół Tourette'a: aktualna wiedza medyczna i naukowa, sposoby leczenia. Prowadzący: lek. Justyna Kaczyńska, prof. dr hab.n.med.Piotr Janik

21.11.2021 r.
9:00-12:00 Psychoterapia w leczeniu tików. Prowadząca: dr Agnieszka Małek

28.11.2021 r.
9:00-11:15 i 11:30-13:45 Zespół Tourette'a w systemie rodzinnym. Prowadząca: dr Agnieszka Sobiegała
14:30-16:00 Samorzecznictwo w praktyce na przykładzie Autism Team i Klubu Świadomej Młodzieży. Prowadzący: Sylwia Kowalska, Jan Gawroński czytaj więcej

Dyżury telefoniczne w listopadzie

31 października 20210 komentarzy
Dyżury telefoniczne w listopadzieDYŻURY TELEFONICZNE LISTOPAD 2021

Każdy dyżur telefoniczny to okazja, aby porozmawiać z naszym wolontariuszem Stowarzyszenia lub psychologiem i uzyskać rzetelne odpowiedzi na Wasze pytania. Z kim usłyszymy się na dyżurach w listopadzie? 🙂

Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich Projekt realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

www.facebook.com/tourettepolska/
www.facebook.com/touretteakademia/
#AktywniObywateleDotacje czytaj więcej

Szkolenie dla kadry medycznej i psychoterapeutów.

21 października 20210 komentarzy

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu "Wiedza o zespole Tourette'a" dla kadry medycznej i psychoterapeutów. Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Zoom w dniu 6.11.2021r. (sobota) w godzinach od 9:00 do 16:00.

PLAN SZKOLENIA

9:00-12:00 Zespół Tourette'a: aktualna wiedza medyczna i naukowa, sposoby leczenia. Prowadzący: prof. dr hab.n.med.Piotr Janik, dr Justyna Kaczyńska
13:00-16:00 Psychoterapia w leczeniu tików. Prowadząca dr Agnieszka Małek

Link do zapisów: https://forms.gle/qc4Giq7EacxoC7jm8

Szkolenie finansowane jest z projektu "Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich", realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

czytaj więcej

O Wojtku, który tikał

15 października 20210 komentarzy
O Wojtku, który tikałPrezentujemy e-book "O Wojtku, który tikał".

Jest to pierwsza w Polsce ilustrowana książka skierowana do młodszych odbiorców. Autorką tekstu jest członkini stowarzyszenia Katarzyna Wróbel. Książkę zilustrował Wojciech Górski. Książeczka będzie także wkrótce dostępna również w wersji papierowej.

"Mamy nadzieję, że ta krótka opowieść o Wojtku zaciekawi Was, a przede wszystkim oswoi z tematem tików i zespołu Tourette’a. A jeśli tiki przytrafią się Wam lub komuś bliskiemu – doda Wam otuchy i pomoże sobie z nimi poradzić."
 
Liczymy na to, że będzie to świetne narzędzie ułatwiające wytłumaczenie dzieciom, czym są tiki i zespół Tourette'a. 
 
 Link do pobrania e-booka: O Wojtku, który tikał
 
Publikacja wydana jest w ramach projektu „Akademia Tourette’a – program aktywizacji osób z zesp. Tourette’a i ich bliskich”. Projekt realizowany jest w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. 
czytaj więcej

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem Tourette\'a

6 października 20210 komentarzy
GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW - LINK DO ZAPISÓW PONIŻEJ
Drodzy rodzice, rozpoczynamy zapisy do moderowanej grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem Tourette'a, W ramach jednego cyklu grupy wsparcia odbędzie się 6 spotkań w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Zoom - harmonogram podany jest w formularzu zgłoszeniowym.
Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem do grupy - decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapis do grupy potwierdzimy e-mailem w terminie maksymalnie do 20 października. Pierwsze spotkanie grupy planowane jest na 30 października 2021r.
Wypełnienie formularza jest równoznaczne z deklaracją, że w przypadku przyjęcia do grupy, weźmie się udział we wszystkich 6 spotkaniach.
czytaj więcej

Szkolenie dla nauczycieli

30 września 20210 komentarzy
Szkolenie dla nauczycieli
Akademia Tourette'a zaprasza na szkolenie o zespole Tourette'a dla nauczycieli. Odbędzie się ono 22 i 23 października w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Zoom. Zapisy na szkolenie rozpoczną się już wkrótce.
O szkoleniu poinformujcie nauczyczieli w szkole Waszych dzieci!
czytaj więcej

Zamów broszurę i opaski stowarzyszenia

3 września 20210 komentarzy
Jeśli chcą Państwo otrzymać broszurę Co warto wiedzieć o zespole Tourette'a w wersji papierowej oraz nowe opaski stowarzyszenia, zapraszamy do kontaktu e-mail pod adres tourette@tourette.pl
W wiadomości prosimy podać, jakie opaski Państwa interesują. Dla ułatwienia opaski oznaczyliśmy literami. Opaski od A do D są w rozmiarach dla dorosłych, a opaski E i F dla dzieci.
czytaj więcej

Aplikacja mobilna do monitorowania tików

31 sierpnia 20210 komentarzy
Aplikacja mobilna do monitorowania tików
Prezentujemy aplikację mobilną do monitorowania tików, która została stworzona w ramach projektu "Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich". Projekt realizowany jest w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Aplikacja miała swoją premierę podczas Weekendu z Panem Tourettem, a teraz udostępniamy ją na szeroką skalę. Aplikację możecie pobrać na telefony z systemem operacyjnym Android ze Sklepu Play. Będziemy informować, gdy tylko aplikacja na system IOS zostanie udostępniona. Będzie też dostępna jako aplikacja web.

Zapraszamy na krótkie omówienie aplikacji.
https://youtu.be/fRc5xxrpmTU

#AktywniObywateleDotacje
czytaj więcej

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie 2021 oraz Weekend z Panem Tourettem

1 sierpnia 20210 komentarzy
Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a,

Informujemy, że w dn. 28.08.2021 r. (sobota) o godz. 14.30 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a, na którym zostaną zatwierdzone sprawozdania finansowe i merytoryczne za 2020 oraz zostaną wybrane władze Stowarzyszenia oraz w dn. 28-29 sierpnia odbędzie się ogólnopolskie moderowane spotkanie "Weekend z Panem Tourettem"..
czytaj więcej

" Dziecko musi się odtikać" - wywiad z prof. Piotrem Janikiem

29 lipca 20210 komentarzy
"Kiedy tłumaczę rodzicom, na co choruje ich dziecko, że choroba ma podłoże genetyczne, zawsze zaznaczam, że nie powinni się obwiniać o to, że popełnili jakiś błąd. Trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza w przypadku rodzin, w których występuje jakaś sytuacja stresowa, np. rozwód. Duża grupa rodziców myśli wtedy, że rozwód mógł spowodować tiki u dziecka. To nie tak. Stres mógł tiki nasilić, ale na pewno nie spowodował ich wystąpienia – mówi prof. Piotr Janik, neurolog."

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z panem prof. dr hab. n. med. Piotrem Janikiem.

www.mp.pl/pacjent/pediatria/wywiady/258553,dziecko-musi-sie-odtikac czytaj więcej

Rozmowa z ilustratorem Wojciechem Górskim

16 czerwca 20210 komentarzy
Rozmowa z ilustratorem Wojciechem GórskimJuż 17 czerwca 2021 (czwartek) o godzinie 18:00 w ramach Akademii Tourette'a porozmawiamy z Wojtkiem Górskim. Wojtek jest ilustratorem książek dla dzieci i choruje na zespół Tourette'a.

Rozmowa odbędzie się w formie LIVE na Facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a
www.facebook.com/tourettepolska

Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich. Projekt realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

https://www.facebook.com/touretteakademia
www.tourette.pl
www.facebook.com/tourettepolska
#AktywniObywateleDotacje
czytaj więcej

#TSelfie 2021

7 czerwca 20210 komentarzy
Dziś Dzień Świadomości Zespołu Tourette'a i z tej okazji robimy sobie #TSelfie 😉

TSelfie to wyraz wsparcia dla osób z zespołem Tourette'a oraz ich bliskich. Wystarczy zrobić sobie selfie z przymrużonym okiem. Przymrużone oko symbolizuje jeden z najczęstszych tików. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i przysłali do nas swoje TSelfie! Na grafice poniżej można zobaczyć efekty naszej akcji 🙂

Jeśli ktoś tego nie zrobił, nic straconego! Każdy z was może zrobić sobie takie zdjęcie, wrzucić do mediów społecznościowych i oznaczyć hashtagiem #TSelfie#tourette #zespoltourette #touretteawarenessday czytaj więcej

Światowy Dzień Świadomości Zespołu Tourette'a

7 czerwca 20210 komentarzy
Światowy Dzień Świadomości Zespołu Tourette'aDziś Światowy Dzień Świadomości Zespołu Tourette'a ☺ Udostępnij ten post, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym dniu! #tourette #zespoltourette #touretteawarenessdayczytaj więcej

Dyżury telefoniczne w czerwcu

31 maja 20210 komentarzy
Dyżury telefoniczne w czerwcuPrzedstawiamy harmonogram dyżurów telefonicznych w ramach Akademii Tourette'a w czerwcu 2021.

➡️ Dyżury w dniach 8, 14 oraz 2️6 czerwca będą prowadzone przez wolontariuszy Stowarzyszenia, którzy bardzo dobrze znają specyfikę zespołu Tourette'a.
➡️ Dyżur 2️8 czerwca prowadzony będzie przez wykwalifikowanego psychologa.
Czekamy na Wasze telefony!

Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich
Projekt realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. czytaj więcej

Kolorowanki - Rozjaśniamy Zespół Tourette'a

27 maja 20210 komentarzy
Pokoloruj, pobierz i wyślij.
 
 
 
czytaj więcej

Rozmowa z podróżnikiem Rafałem Wojdą

13 maja 20210 komentarzy
Rozmowa z podróżnikiem Rafałem WojdąJuż 15 maja (sobota) o godzinie 18:00 o pasji podróżowania, zespole Tourette'a oraz samorzecznictwie porozmawiamy z podróżnikiem Rafałem Wojdą "Z Tourettem przez świat"

Transmisja rozmowy odbędzie się na Facebooku
Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a


Rozmowa odbędzie się w ramach "Akademii Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich", realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

#AktywniObywateleDotacje

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału! czytaj więcej

Dyżury telefoniczne w maju

30 kwietnia 20210 komentarzy
Dyżury telefoniczne w majuHarmonogram dyżurów telefonicznych w ramach Akademii Tourette. Czekamy na Wasze telefony! Do usłyszenia czytaj więcej

Dyżury telefoniczne w kwietniu

26 lutego 20210 komentarzy
Dyżury telefoniczne w kwietniuNowy miesiąc to kolejne dyżury telefoniczne w ramach Akademii Tourette'a. Powyżej grafik dyżurów. Czekamy na wasze telefony! czytaj więcej

Dyżury telefoniczne w styczniu

10 stycznia 20210 komentarzy
Dyżur telefoniczny w ramach Akademii Tourette'a 27.01.2021 w godzinach 19-21 oraz 29.01.2021 w godzinach 16-18 pod numerem +48 881 545 049 czytaj więcej

Akademia Tourette'a

22 listopada 20200 komentarzy
Akademia Tourette'aMiło nam poinformować, że Stowarzyszenie rozpoczęło projekt "Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich", realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

W jego ramach planujemy m.in. szkolenia, webinary, spotkania integracyjne, wsparcie psychologiczne, kampanię edukacyjno-społeczną, wydanie nowej publikacji, turnus dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/touretteakademia/.

czytaj więcej

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2022 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG