Informacje o projekcie

Projekt „Tourette de Pologne - program aktywizujący chorych na zespół Tourette\'a i ich bliskich” skierowany jest do osób dotkniętych zespołem Tourette\'a w całej Polsce. Jego założeniem jest zaktywizowanie osób z zespołem Tourette\'a i ich bliskich do wzięcia pełnego udziału w życiu społecznym i lepszego korzystania ze swoich praw obywatelskich, nagłośnienie problematyki zespołu Tourette\'a w społeczeństwie, minimalizowanie dyskryminacji osób chorych i ich rodzin, zdecentralizowanie działań PSST, aby lepiej je dostosować do potrzeb lokalnych.

Głównym celem projektu jest wykreowanie sieci lokalnych liderów, po jednym w każdym województwie. Odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do pracy w terenie, wyposażeni w materiały i publikacje, wspierani kampanią społeczną liderzy będą prowadzić działalność aktywizacyjną i edukacyjną w swoim otoczeniu.

W pierwszym etapie projekt zakłada powstanie materiałów i publikacji, przekształcenie strony internetowej www.tourette.pl w nowoczesny interaktywny serwis oraz stworzenie spotu do kampanii społecznej. Następnie odbędzie się cykl szkoleń dla liderów lokalnych. Najbardziej istotnym działaniem będzie ogólnopolska akcja polegająca na działalności lokalnej przeszkolonych liderów. W projekcie planowana jest również konferencja, która będzie miała charakter informacyjno-promocyjny oraz wizyta studyjna dla przedstawicieli zarządu i najbardziej aktywnych liderów u partnera zagranicznego.

Program realizowany będzie od października 2013 r. do września 2014 r.

Katarzyna Wróbel - koordynator projektu
Eugenia Pierzchała - asystent projektu
Agnieszka Soborczyk - specjalista ds. merytorycznych
Marta Sałat - specjalista ds. informacji i promocji
Maciej Soborczyk - specjalista ds. serwisu www

Partnerzy:
Tourette-Gesellschaft Deutschland e.V. (Niemcy)
Federacja Organizacji Pozarządowych Centrum Szpitalna
Stowarzyszenie Inicjatyw Prospołecznych

Wartość dofinansowania projektu ze środków Funduszu Szwajcarskiego wynosi 39705,5879 CHF

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
http://www.programszwajcarski.gov.pl/

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku





Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG