Szkolenia

Szkolenia

Akademia Tourette'a - Szkolenia
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoleń na stronie głównej

Szkolenia dla wolontariuszy - Liderów Lokalnych i Pomocników

W dniach 20-21 czerwca odbyło się pierwsze szkolenie dla wolontariuszy - liderów lokalnych z tematyki: motywacja własna i zespołu, efektywna praca zespołowa. Trenerem była pani Janina Chochłakiewicz. Szkolenie odbyło się w Warszawie. Uczestniczyło w nim 11 osób.

W dniach 20-21 czerwca odbyło się szkolenie dla wolontariuszy – pomocników nt. podstawowych informacji nt. zespołu Tourette'a, radzenia sobie z chorobą, form pomocy i pracy środowiskowej, jak przeciwdziałać wykluczeniu, jak współdziałać z liderami. Szkolenie odbyło się w Warszawie. Uczestniczyło w nim 16 pomocników z całej Polski. Trwało dwa dni, łącznie 16 godzin szkoleniowych. Przeprowadziła je trenerka Agnieszka Sobiegała.

Kolejne szkolenie dla wolontariuszy odbyło się w Warszawie w dniach 29-30 sierpnia. Uczestniczyło w nim 13 osób (8 liderów i 5 pomocników). Pierwszego dnia szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Sobiegała. Wolontariusze dowiedzieli się podstawowych informacji nt. zespołu Tourette'a (co wolontariusz powinien wiedzieć) oraz jak sobie radzić z objawami choroby. Drugiego dnia szkolenie przeprowadziła pani Janina Chochłakiewicz. Dotyczyło tematyki tworzenia klubów środowiskowych i grup wsparcia. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało dwa dni (łącznie 16 godzin szkoleniowych).

W dniach 12-13 września w Warszawie odbyło się ostatnie szkolenie dla grupy wolontariuszy - liderów lokalnych. Szkolenie przeprowadziła pani Barbara Podgórska. Tematyka dotyczyła zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy oraz relacji z mediami i promocji działań. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało dwa dni (łącznie 16 godzin szkoleniowych). W szkoleniu uczestniczyło 12 osób.

Szkolenia dla Specjalistów

W dniu 12 września br. w Warszawie odbyło się szkolenie z tematyki zespołu Tourette'a dla lekarzy i personelu medycznego. Temat: Zespół Tourette’a u dzieci i dorosłych. Uczestniczyło w nim 13 osób (1 grupa). Szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Sobiegała. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało 1 dzień (łącznie 8 godzin szkoleniowych).

W dniu 13 września br. w Warszawie odbyło się szkolenie z tematyki zespołu Tourette'a dla drugiej grupy lekarzy i personelu medycznego. Temat: Zespół Tourette’a u dzieci i dorosłych. Uczestniczyło w nim 16 osób (1 grupa). Szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Sobiegała. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało 1 dzień (łącznie 8 godzin szkoleniowych).

W dniu 26 września 2015 roku odbyło się w Warszawie szkolenie dla nauczycieli pt. "Dzieci z zespołem Tourette'a w szkole ogólnodostępnej". Uczestniczyło w nim 19 osób (1 grupa). Szkolenie przeprowadziła pani D. Jasińska. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało 1 dzień (łącznie 8 godzin szkoleniowych).

W dniu 27 września 2015 roku odbyło się w Warszawie szkolenie dla nauczycieli pt. "Dzieci z zespołem Tourette'a w szkole ogólnodostępnej". Uczestniczyło w nim 20 osób (1 grupa). Szkolenie przeprowadziła pani D. Jasińska.
Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało 1 dzień (łącznie 8 godzin szkoleniowych).

W dniu 3 października 2015 roku w Warszawie odbyło się szkolenie dla psychologów, pedagogów, terapeutów pt. Zespół Tourette’a u dzieci i dorosłych. Uczestniczyło w nim 20 osób (1 grupa). Szkolenie przeprowadziła pani D. Jasińska. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało 1 dzień (łącznie 8 godzin szkoleniowych).

Szkolenie dla Rodziców

W dniu 30 sierpnia 2015 r. w Warszawie odbyło się szkolenie dla rodziców na temat: Jak pomóc dziecku z zespołem Tourette’a. Uczestniczyło w nim 22 osoby (1 grupa). Szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Sobiegała. Szkolenie odbyło się metodą warsztatową, trwało 1 dzień (łącznie 8 godzin szkoleniowych).

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG