Wolontariusze - Liderzy Lokalni i Pomocnicy

DOLNOŚLĄSKIE I OPOLSKIE

Bartosz Wojtkowski

Lider województwa opolskiego i dolnośląskiego

tel. 502 515 378

mail: woytazzbrg @ gmail.com, opolskie @ tourette.pl, dolnoslaskie @ tourette.pl

LUBELSKIE

 

 Anna Świtaj

 Liderka województwa lubelskiego

 tel. 666 706 800

 e-mail: ryki.lubelskie @ tourette.plNauczyciel - terapeuta w Ośrodku Rewalidacyjno - Wychowawczym w Rykach, Instruktor ZHP.
Plany w ramach projektu Z Tourettem po Polsce - szkolenia dla nauczycieli, osób pracujących w Poradniach Psychologiczno - Pedagogicznych, organizacja zlotu z udziałem harcerzy mający na celu uświadomienie społeczności nt. choroby oraz jeśli będą chętni integrację:). Na pewno zorganizuję jakąś imprezę w moim mieście.

Paulina Zelent

Liderka województwa lubelskiego

tel. 512 711 545

lubelskie @ tourette.pl

ŁÓDZKIE


  Piotr Chojna

  Lider województwa łódzkiego

  tel. 570 083 108

  e-mail: lodzkie @ tourette.pl, chojnapiotr @ gmail.com

 

Jestem mieszkańcem Łodzi. Wychowałem się w Niewiadowie, niewielkiej miejscowości koło Tomaszowa Mazowieckiego. Interesuje się kulturą Szwecji, hoduję dwie szczurzyce. I mam Zespół Tourette'a. 

Pierwsze tiki pojawiły się u mnie w wieku przedszkolnym. Lekarz powiedział moim rodzicom, że każde dziecko w pewnym wieku ma tiki i że one przejdą. Nie przeszły do dziś :-) Choruję na Tourette'a od kilkunastu lat, dzięki czemu bardzo dobrze wiem, z jakimi problemami spotykają się osoby cierpiące na Zespół Tourette'a oraz ich rodziny. Moim celem jest pokazanie ludziom, czym jest Zespół Tourette'a oraz pomoc tym, którzy z tą chorobą mają na co dzień kontakt. 

Podejrzewasz Zespół Tourette'a u siebie lub swojego bliskiego? A może masz zdiagnozowaną tę chorobę i potrzebujesz wsparcia w leczeniu? Nie wiesz, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie z tikami swoimi lub swojego dziecka? Zapraszam do kontaktu. Pomogę Ci i Twoim bliskim. Razem uda się nam pokonać trudności które Cię spotykają i jestem pewien, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie wszystkich problemów. Oferuję kontakt i wsparcie drogą telefoniczną, emailową a także kontakt osobisty. Zachęcam też do kontaktu nauczycieli, pedagogów, pracowników placówek edukacyjnych i wychowawczych, członków organizacji dziecięcych i młodzieżowych oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką Zespołu Tourette'a.  

W ramach projektu "Z Tourettem po Polsce" oferuję:
- zajęcia warsztatowe i wykładowe dla dzieci i młodzieży, pracowników placówek edukacyjnych i wychowawczych, służb mundurowych, pracowników urzędów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Zespołu Tourette'a,
- wsparcie dla osób chorych i ich rodzin (pomoc w poszukiwaniu lekarzy, pomoc w rozwiązywaniu codziennych trudności związanych z Zespołem Tourette'a, prowadzenie warsztatów dla uczniów i nauczycieli w szkole, do której chodzi Twoje dziecko itp.)
- dystrybucja materiałów informacyjnych o Zespole Tourette'a do osób i instytucji zainteresowanych tą tematyką,
- przedstawienie informacji o Zespole Tourette'a w mediach w celu dotarcia z wiedzą o chorobie do jak najszerszego grona odbiorców,
- prezentacja informacji o Zespole Tourette'a podczas imprez masowych (stoiska informacyjne, prelekcje)

Jestem otwarty na inne formy współpracy w ramach projektu, 

Zapraszam też do śledzenia strony projektu na portalu Facebook: www.facebook.com/pages/Z-Tourettem-po-Polsce-województwo-łódzkie/1454508148182934?ref=hl

MAŁOPOLSKIE

 

  Joanna Dębicka

  Liderka województwa małopolskiego

  tel. 604 718 308

  e-mail: malopolskie @ tourette.pl

 

 

Działania na terenie Małopolski jakie planuję wykonać wynikają przede wszystkim z problemów lokalnych, które zauważam: niewielka wiedza o Zespole Tourette’a wśród nauczycieli pracujących w małopolskich szkołach, lekarzy, psychologów, służb mundurowych. Mam dziecko chore na Zespół Tourette’a i wiem jak ważna jest akceptacja tej choroby przez rodziców i nauczycieli, czyli najbliższe otoczenie dzieci. Chciałabym zorganizować działania, które lokalnie takim dzieciom i ich rodzicom pomogą, takie jak: spotkania edukacyjne, rozpowszechnianie informacji i materiałów w szkołach, przychodniach, poradniach psychologicznych, bibliotekach. Moim marzeniem jest zorganizowanie szkoły dla rodziców w formie kursów z zajęciami w zakresie radzenia sobie z chorobą dziecka, wychowywania i wspierania dzieci z Zespołem Tourette’a, relacji w rodzinie i ze zdrowym rodzeństwem dziecka chorego, współpracy rodziców ze szkołą. Taki projekt miałby charakter zarówno edukacyjny, jak i swoistego rodzaju grupy wsparcia.

Dyżur telefoniczny: w pierwszą i ostatnią środę miesiąca w godzinach 16.30-18.00. 
  Wiktor Dębicki

  Pomocnik województwa małopolskiego

 

Zgłosiłem się do projektu z „Z Tourettem po Polsce” jako wolontariusz, ponieważ sam choruję na Zespół Tourette’a i wiem jak wsparcie innych osób i akceptacja otoczenia jest ważna w tej chorobie. Tak samo jak pasja... Moją jest koszykówka. Ona też bardzo mi pomaga w chorobie. W ubiegłym roku brałem udział w kampanii społecznej związanej z ZT. W obecnym projekcie jestem również otwarty na tego typu działania. Chciałbym też pomagać w rozpowszechnianiu informacji o tej chorobie np. przez portale społecznościowe oraz w szkołach lub podczas ogranizowanych przez lidera lokalnego spotkań itp.


MAZOWIECKIE

Dorota Jasińska

Liderka województwa mazowieckiego

tel. 22 828 91 28 wew. 143

e-mail: mazowieckie @ tourette.pl

PODKARPACKIE

Aneta Yükselyalçın

Liderka województwa podkarpackiego

tel. 502 706 638

e-mail: podkarpackie @ tourette.pl

PODLASKIE

Agnieszka Matwiejuk

Liderka województwa podlaskiego

tel. 783 566 426

e-mail: podlaskie @ tourette.pl

POMORSKIE

Agnieszka Małek

Liderka województwa pomorskiego

tel. 883 907 387

e-mail: pomorskie@tourette.pl agnieszka.malek0@gmail.com

ŚLĄSKIE

Agata Macoch

Liderka województwa śląskiego

tel. 786 214 155

e-mail: slaskie @ tourette.pl

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

  Aneta Furmaniak

  e-mail: warminsko-mazurskie @ tourette.pl 

 

WIELKOPOLSKIE

  e-mail: wielkopolskie @ tourette.pl

 Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG