Akademia na Facebooku

Akademia Tourette'a na facebook

Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich

Projekt realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Strona projektu:
 
Rozmowy w ramach Akademii Tourette'a
 
Zapis rozmowy z Rafałem Wojdą – podróżnikiem chorym na zespół Tourette’a. Rozmawialiśmy o pasji podróżowania, zespole Tourette’a oraz samorzecznictwie. Rozmowa odbyła się 15 maja 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.Zapis rozmowy z Aleksandrą Zimnicką – psycholożką z Fundacji Inicjatyw Psychologicznych. Rozmawialiśmy o samoakceptacji zespołu Tourette’a oraz o emocjach, jakie towarzyszą osobom z zespołem Tourette’a. Rozmowa odbyła się 27 maja 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.

 
 
 

Zapis rozmowy z Wojciechem Górskim – grafikiem komputerowym, autorem ilustracji dla dzieci, chorym na zespół Tourette’a. Rozmawialiśmy o radzeniu sobie z chorobą w codziennym życiu. Rozmowa odbyła się 17 czerwca 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.

 
 
 
Zapis rozmowy z Aleksandrą Grabowską, która choruje na zespół Tourette'a. Rozmawialiśmy o tym, jak radzić sobie z objawami choroby i o tym, jak choroba wpływa na relacje z innymi ludźmi i codzienne życie. Rozmowa odbyła się 24 września 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a w ramach Akademii Tourette'a.Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2022 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG