Tworzymy lepszy świat dla osób z zespołem Tourette’a
i ich bliskich!

Poznaj zespół Tourette’a i dowiedz się, czym są tiki.

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a działa nieprzerwanie od 25 lat. Niesiemy wsparcie dla osób żyjących z zespołem Tourette’a, wspierając również ich bliskich. Angażujemy się w działania mające na celu poszerzenie społecznej świadomości związanej z zespołem Tourette’a. Dla specjalistów, którzy mogą w swojej pracy spotkać osoby z zespołem Tourette’a, oferujemy edukację i szkolenia. Wszystko to, by tworzyć lepszy świat dla osób z zespołem Tourette’a.

Nasza misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na zespół Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.
Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

„Uważaj na słowa” – nowy spot edukacyjny

Komentarze, przezwiska, przemoc słowna. Film „Uważaj na słowa” pokazuje, z jakimi nieprzyjemnymi słowami mierzą się codziennie dzieci z tikami i zespołem Tourette’a w szkole, przestrzeni publicznej, a nawet w domu. W filmie wystąpiła szóstka wspaniałych, odważnych dzieci: Wojtek, Julia, Ida, Szymon, Kinga i Wiktor. Tym filmem chcemy wyczulić społeczeństwo na słowa, które wypowiadane nawet żartem, potrafią zostać w nas na całe życie.

Nasze działania

Zobacz, jak działamy na co dzień

Edukujemy

Prowadzimy szkolenia i warsztaty dla osób chorych, rodziców dzieci z ZT, nauczycieli, specjalistów, psychologów

Wspieramy

Organizujemy grupy wsparcia oraz prowadzimy dyżury telefoniczne i e-mailowe, gdzie odpowiadamy na pytania i dzielimy się wiedzą.

Tworzymy przyjazną społeczność

Organizujemy spotkania osób chorych i ich bliskich. Dajemy możliwość kontaktu z innymi osobami z ZT w świecie rzeczywistym oraz wirtualnym.

Materiały edukacyjne i nagrania video

Lista specjalistów

1,5% podatku dla Stowarzyszenia

Aktualności

Co słychać w Stowarzyszeniu?

O zespole Tourette’a w Pytaniu na Śniadanie

O zespole Tourette’a w Pytaniu na Śniadanie

W piątkowym wydaniu programu Pytanie na Śniadanie w TVP2 gościły Kalina Kortas i Magdalena Okapiec-Kortas, które opowiedziały o życiu z zespołem Tourette'a. Link do nagrania programu: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/76208336/zycie-z-zespolem-tourettea Zapraszamy do...

czytaj dalej
Grupy wsparcia – marzec 2024

Grupy wsparcia – marzec 2024

Zapraszamy na spotkania grup wsparcia, które Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a organizuje w marcu. Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem Tourette'a 09.03.2024r. (sobota) w godzinach od 10:00 do 11:45 - link do zapisów:...

czytaj dalej

Grupy wsparcia 24 i 25 luty

Rozpoczynamy zapisy na kolejne spotkania on-line grup wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem Tourette'a oraz dla dorosłych z zespołem Tourette'a. Grupa wsparcia dla dorosłych z zespołem Tourette'a, 24.02.2024r. (sobota) g: 10:00: https://forms.gle/uZzYBpyvEeC2tSvp6...

czytaj dalej

Zapisy na grupy wsparcia 17 luty

Rozpoczynamy zapisy na spotkania grup wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem Tourette'a oraz dla dorosłych z zespołem Tourette'a. Link do formularza zgłoszeniowego na spotkanie dla rodziców dzieci z zespołem Tourette'a - 17.01.2024r. (sobota) w godzinach od 10:00 do...

czytaj dalej
Spotkania grup wsparcia w lutym 2024

Spotkania grup wsparcia w lutym 2024

Zapraszamy serdecznie na spotkania grup wsparcia online w lutym! Jesteśmy tu, aby wspierać i łączyć osoby dotknięte zespołem Tourette’a oraz ich rodziny. Nasze spotkania grup wsparcia to bezpieczna przestrzeń, gdzie możesz podzielić się swoimi doświadczeniami, znaleźć...

czytaj dalej
Życie z Tourettem w świecie social mediów

Życie z Tourettem w świecie social mediów

🌟 Zapraszamy na Wyjątkowe Wydarzenie Online dla każdego zainteresowanego tematem zespołu Tourette'a! 🌟 🗓️ Kiedy: 1 lutego, godz. 18:00📍 Gdzie: Na żywo na Facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a Weź udział niezwykle ważnym spotkaniu online, podczas...

czytaj dalej

Życzenia Noworoczne

Witamy z radością i nadzieją nadchodzący Nowy Rok 2024! Z tej okazji pragniemy przekazać naszym członkom, sympatykom i wszystkim przyjaciołom serdeczne życzenia! Niech nadchodzące miesiące będą dla Was czasem pełnym zdrowia, szczęścia i osobistego rozwoju. Mamy...

czytaj dalej
Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Szanowni Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a, W te świąteczne dni pragniemy przesłać Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła, radości i wzajemnego zrozumienia. Mamy nadzieję, że magia Świąt Bożego...

czytaj dalej

Kontakt

Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem wiadomości e-mail oraz podczas dyżurów telefonicznych. Bez względu na wybraną formę kontaktu, odpowiedzi udzielą Ci nasi wolontariusze, którzy mają kilku i kilkunastoletnie doświadczenie w Stowarzyszeniu. Część z nich też choruje na zespół Tourette’a. Wolontariusze są przeszkoleni z zakresu udzielania wsparcia telefonicznego i wiedzy na temat zespołu Tourette’a oraz mają duże doświadczenie praktyczne.
Jeżeli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, sprawdź terminy dyżurów telefonicznych w zakładce Kontakt.