TV: Na przekór wszystkim

TV: Na przekór wszystkim
Na przekór wszystkim

Poniedziałek, 8 września, 22:00 - National Geographic Channel
Czwartek, 11 września, 22:00 - TTV
Miłość to silna emocjonalna więź łącząca dwoje ludzi. Kojarzy się ją z pożądaniem, przyjaźnią, gotowością, by ukochaną osobę otaczać opieką. Jej nadejście powinno napawać szczęściem nie tylko parę zakochanych, ale także osoby z ich najbliższego otoczenia. Zdarza się jednak, że strzała Amora zbliża do siebie dwoje ludzi, którzy, zgodnie z ogólnie przyjętymi normami społecznymi, nigdy nie powinni być razem.
Choroba, niepełnosprawność, niestandardowe preferencje seksualne stanowią dla niektórych przeszkodę nie do pokonania. W tym odcinku „Tabu” poznamy ludzi, którzy przezwyciężyli, bądź starają się przezwyciężyć potężne przeszkody, jakie los postawił im na drodze do wspólnego życia.
Marysia i Jurek pochodzą z niezwykle religijnych rodzin, dlatego z decyzją o rozpoczęciu życia seksualnego i zamieszkaniu razem czekają do momentu aż będą małżeństwem. Problem w tym, że polskie prawo nie sprzyja związkom małżeńskim dwóch osób z zespołem Downa. Opiekunkami prawnymi Marysi i Jurka są ich matki. Cieszą się, że dzieci od tak dawna trzymają się razem i że chcą spędzić ze sobą resztę życia. Równocześnie martwią się, „co też mogą zbroić takie dzieci pozostawione same w pokoju”. Marysię i Jurka bardzo irytuje takie podejście.

Dodaj komentarz

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG