Wizyta studyjna w Getyndze w ramach TdP

Wizyta studyjna w Getyndze w ramach TdPW wizycie uczestniczyli liderzy lokalni, ich pomocnicy w projekcie oraz przedstawiciele PSST.

W ramach wizyty mieliśmy możliwość poznać działalność i zwiedzić Klinikę Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Gedyndze oraz poznać i porozmawiać z wybitnym profesorem panem Aribertem Rothenbergerem, Dyrektorem Kliniki, który nas po niej oprowadził i zapoznał z metodami działań.

Podczas wizyty odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Tourette-Gesellschaft Deutschland e.V.: Michele Dunlap i Melanie Bödeker oraz liderami lokalnych grup wsparcia w Niemczech: Hermannem Krämerem i Jeanem-Marcem Lorberem. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy naszą działalność, mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń związanych z ZT i pracą w stowarzyszeniu, zwłaszcza wśród liderów lokalnych oraz wymiany pomysłów, które mogą być wykorzystane w dalszej działalności. Spotkanie miało na celu także wzmocnienie partnerstwa, bezpośrednie poznanie się jako organizacji.

Dzięki uprzejmości Parntera mieliśmy także możliwość wspólnego zwiedzenia Getyngi, starego uniwerysteckiego miasta, z polsko-niemieckim przewodnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty: na zdjęciach widać, że wizyta odbyła się w miłej atmosferze:)

Dodaj komentarz

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG