Europejscy przedstawiciele Stowarzyszeń Tourette'a na warsztatach filmowych w Platige Image

Europejscy przedstawiciele Stowarzyszeń Tourette'a na warsztatach filmowych w Platige Image

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a w ramach partnerstwa  z Norsk Tourette Forening - ogólnokrajową organizacją pozarządową działającą na rzecz osób z zespołem Tourette'a w Norwegii oraz  Tourette Association in Iceland w Islandii zorganizowało dwudniowe warsztaty filmowe dla przedstawicieli stowarzyszeń z Polski, Norwegii i Islandii. Warsztaty odbyły się w siedzibie jednej z najbardziej znanych w Polsce firm zajmujących się animacją 3D i komputerowymi efektami specjalnymi, Platige Image w dniach 23 i 24 stycznia 2016 roku.

Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem scenarzystki Magdaleny Wleklik oraz reżyserki animacji Dominiki Strobel przygotowali scenariusz dwuminutowego filmu animowanego, którego bohaterem jest osoba chorująca na zespół Tourette’a. Scenariusz filmu zawiera elementy osobistych doświadczeń uczestników projektu, dzięki czemu projekt nabierze bardziej autentycznego wymiaru. Film ma być adresowany do młodych ludzi w wieku szkolnym, gdyż właśnie w tej grupie najczęściej dochodzi do przejawów dyskryminacji i wykluczenia osób chorujących na zespół Tourette’a. W trakcie warsztatów uczestnicy poznali także różne techniki animacji, zarówno 3D, jak i 2D, a także sami nakręcili swój pierwszy film animowany.  

Projekt jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy dzięki kampanii "TIK? TAK!" (m.in. dzięki szkoleniom i działaniom wolontariuszy) zmniejsza się poczucie izolacji i wykluczenia osób z ZT i ich rodzin, a zwiększa się ich aktywność społeczna?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2018 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG