Badanie kliniczne nowego leku

Poszukujemy dorosłych pacjentów z zespołem Tourette’a do badania klinicznego nowego leku.

Badany lek eksperymentalny nosi nazwę ABX-1431 i jest produkowany przez amerykańską firmę Abide Therapeutics, Inc. W pierwszych badaniach z udziałem ludzi lek ABX-1431 był dobrze tolerowany. Obecnie będzie badany w 10-tygodniowym badaniu u dorosłych z zespołem Tourette’a.

Badanie zajmuje się ustaleniem optymalnej dawki nowego leku. Z tego powodu dawki są stopniowo zwiększane. W celu sprawdzenia, czy efekty działania leku są faktycznie spowodowane przez substancję czynną, druga grupa pacjentów otrzyma lek bez substancji czynnej. Jest on nazywany placebo.


Dlaczego ABX-1431 jest obiecującym lekiem w leczeniu zespołu Tourette’a?

ABX-1431 reprezentuje farmakologicznie nowatorskie podejście do leczenia.  W małym badaniu lek ABX-1431 zmniejszał tiki i konieczność wykonywania tików u dorosłych z zespołem Tourette’a po pojedynczej dawce. ABX-1431 jest lekiem hamującym rozpad przekaźników własnych organizmu, nazywanych endokannabinoidami, które działają na receptory kannabinoidowe mózgu. Istnieją dowody, że działanie leku ABX-1431 będzie podobne do leków na bazie konopi, ale oczekuje się, że lek ten będzie jeszcze bardziej skuteczny i lepiej tolerowany niż leki na bazie konopi. Na podstawie doświadczenia klinicznego z użyciem leków na bazie konopi w leczeniu zespołu Tourette’a oczekujemy, że lek ABX-1431 poprawi nie tylko tiki, ale również współistniejące choroby psychiczne.Jakie są niektóre wymagania, aby uczestniczyć w badaniu?

  • Wiek od 18 do 64 lat

  • Rozpoznanie zespołu Tourette'a lub choroby przewlekłych tików ruchowych

  • Aktualne leczenie zespołu Tourette’a musi być stabilne w ciągu ostatnich 30 dni przed rozpoczęciem badania


Czego oczekuje się od uczestników badania?

  • Badanie ma 2 części

  • Część 1 składa się z 7 wizyt w czasie 10-14 tygodni

  • Pacjenci będą przydzieleni losowo do otrzymywania leku ABX-1431 (prawdopodobieństwo 1 na 2) lub placebo (prawdopodobieństwo 1 na 2) przez 8 tygodni leczenia. W tej części leczenia ani pacjent ani lekarz nie będą wiedzieć, jakie leczenie otrzymuje pacjent. Jest to nazywane badaniem prowadzonym metodą podwójnie ślepej próby.

  • Następnie wszyscy pacjenci mają możliwość przyjmowania leku ABX-1431 przez 4 tygodnie w części 2. W tej części badania pacjent i lekarz będą wiedzieć, że pacjent przyjmuje lek ABX-1431.

  • Pacjent będzie przyjmować badany lek każdego dnia rano razem z posiłkiem.

  • Pacjent będzie uczestniczyć w szczegółowych badaniach w celu oceny nasilenia tików i innych objawów za pomocą wywiadów i kwestionariuszy. Wykonywane będą badania krwi i moczu, elektrokardiogram (EKG), badania fizykalne i standardowe pomiary stanu zdrowiaCo pacjent otrzyma za udział w badaniu?

• Zwrot kosztów podróży

• Możliwość udziału w badaniu całkowicie nowatorskiego leczenia zespołu Tourette’aZainteresowanie udziałem?

W razie zainteresowania udziałem w tym badaniu lub w celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się  poprzez pocztę elektroniczną na adres tourette@tourette.pl


Czekamy!Dodaj komentarz

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


24 - 24 września 2021

Akademia Tourette'a zaprasza na rozmowę z Aleksandrą Grabowską


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG