Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu "Wiedza o zespole Tourette'a" dla kadry medycznej i psychoterapeutów. Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Zoom w dniu 6.11.2021r. (sobota) w godzinach od 9:00 do 16:00.
PLAN SZKOLENIA
9:00-12:00 Zespół Tourette'a: aktualna wiedza medyczna i naukowa, sposoby leczenia. Prowadzący: prof. dr hab.n.med.Piotr Janik, dr Justyna Kaczyńska 13:00-16:00 Psychoterapia w leczeniu tików. Prowadząca dr Agnieszka Małek
Szkolenie finansowane jest z projektu "Akademia Tourette'a - program aktywizacji osób z zesp. Tourette'a i ich bliskich". Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.
Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.
Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.
Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.