Aktualności

TdP w Bydgoszczy

10 czerwca 20140 komentarzy
TdP w BydgoszczyTym razem liderka Dorota Jasińska spotkała się ze studentami pedagogiki i filologii polskiej Uniwersytetu Kaziemierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po projekcji kultowego filmu "Vincent chce nad morze" i pogadance udzieliła też obszernego wywiadu p. Elżbiecie Rupniewskiej z redakcji społecznej Radia PiK czyli Pomorza i Kujaw. Wydarzenie mialo miejsce 28 maja br.czytaj więcej

Vincent w Chatce Żaka w Lublinie

9 czerwca 20140 komentarzy
Vincent w Chatce Żaka w LublinieW ramach Tourette de Pologne w dn.  4 czerwca br. w Lublinie w kinie Chatka Żaka odbył się pokaz filmu "Vincent chce nad morze" w reż. Ralfa Hüttnera. Jest to historia chłopaka cierpiącego na zespół Tourette'a, który zostaje po śmierci matki oddany do ośrodka wychowaczego. Wycieczka nad morze z poznanymi na miejscu przyjaciółmi okaże się dla niego terapeutyczna. Pokaz przygotowała nasza liderka Palina Zelent. Film obejrzało ok. 100 osób.
czytaj więcej

Akcja informacyjna na uczelni w Pile

9 czerwca 20140 komentarzy
Akcja informacyjna na uczelni w Pile

9 czerwca liderka lokalna w woj. zachodniopomorskim Natalia Borecka-Samsel oraz jej pomocniczka Kasia Szweryn preprowadzały akcję informacyjną nt. ZT.

czytaj więcej

Liderzy i wolontariusze TdP w filmie promocyjnym European Tourette Syndrome Awareness Day 2014

9 czerwca 20140 komentarzy
Liderzy i wolontariusze TdP w filmie promocyjnym European Tourette Syndrome Awareness Day 2014 Z okazji European Tourette Syndrome Awareness Day 2014 został przygotowany film promocyjny. Wystąpili w nim również Liderzy lokalni i wolontariusze Tourette de Pologne.

http://www.youtube.com/watch?v=04Ko0-AuLHQ czytaj więcej

European Tourette Syndrome Awareness Day 2014

9 czerwca 20140 komentarzy
European Tourette Syndrome Awareness Day 2014

Zobacz film promujący European Tourette Syndrome Awareness Day 2014 

http://www.youtube.com/watch?v=CIBZELkDTk4

czytaj więcej

Zobacz jak przebiegła akcja TSelfie na świecie

7 czerwca 20140 komentarzy
Zobacz jak przebiegła akcja TSelfie na świecie7 czerwca odbył się Europejski Dzień Swiadomości Zespołu Tourette'a. Z tej okazji została zorganizowana ogólnoświatowa akcja TSelfie. Zobacz, jak przebiegała!czytaj więcej

#TSelfie w Europejskim Dniu Świadomości Zespołu Tourette'a

1 czerwca 20140 komentarzy
#TSelfie w Europejskim Dniu Świadomości Zespołu Tourette'aW dn. 7 czerwca 2014 roku umieść swoją fotkę (koniecznie z przymrużonym okiem) na Facebooku, Twitterze lub Instagramie i opatrz ją dopiskiem #TSelfie. Włączysz się w ten sposób do europejskiej akcji promującej Dzień Świadomości Zespołu Tourette'a w Europie. 7 czerwca to Europejski Dzień Świadomości Zespołu Tourette'a. Szczegóły poniżej, na stronie  www.tselfie.eu oraz na FB.czytaj więcej

Tourette de Pologne w VII LO w Lublinie

30 maja 20140 komentarzy
Tourette de Pologne w VII LO w Lublinie29 maja 2014 roku w ramach Tourette de Pologne wolontariuszka Paulina Zelent w towarzystwie Mateusza Jaworskiego i Pauliny Galas  przeprowadziła pogadankę na temat zespołu Tourette'a w VII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie.
czytaj więcej

Vincent chce nad morze w ramach Tourette de Pologne

28 maja 20140 komentarzy
4 czerwca br. odbędzie się pokaz filmu pt. Vicent chce nad morze w lubelskim kinie Chatka Żaka.czytaj więcej

Spotkanie ze studentami PWSZ we Włocławku

24 maja 20140 komentarzy
Spotkanie ze studentami PWSZ we WłocławkuW ramach projektu "Tourette de Pologne" 23 maja b.r. wolontariuszka Dorota Jasińska spotkała się ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Głównymi uczestnikami spotkania byli studenci pedagogiki. Spotkanie obejmowało projekcję filmu " Vincent chce nad morze", którego głównym bohaterem jest młody chłopak chory na Syndrom Tourette'a oraz po filmie pogadankę na temat choroby.
czytaj więcej

TdP w Lublinie w gimnazjum nr 15!

22 maja 20140 komentarzy
TdP w Lublinie w gimnazjum nr 15!W ramach projektu Tour de Pologne liderka Paulina Zelent przeprowadziła warsztaty na temat zespołu Tourette'a w Gimnazjum nr 15 w Lublinie. W zajęciach wzięły udział dwie klasy liczące jedna 25, a druga 10 osób. Pomocnikami Pauliny byli Mateusz Jaworski i Paulina Galas. Gratulujemy!
czytaj więcej

Szkolenie edukacyjne dla kadry pedagogicznej w Giżycku

17 maja 20140 komentarzy
Szkolenie edukacyjne dla kadry pedagogicznej w Giżycku10 maja 2014 roku w Giżycku odbyło się szkolenie edukacyjne na temat zespołu Tourette'a dla nauczycieli, pedagogów i psychologów. Szkolenie poprowadziła liderka Dorota Jasińska w ramach projektu Tourette de Pologne.czytaj więcej

Fotorelacja z Marszobiegu w ramach Orlen Marathon

6 maja 20140 komentarzy
Fotorelacja z Marszobiegu w ramach Orlen Marathon12 kwietnia 2014 roku w ramach Orlen Marathon odbył się marszobieg \"Bieg na TAK! Biegam bo lubię\". Do grupy biegaczy dołączyli liderzy projektu Tourette de Pologne i zainteresowane osoby. Poniżej krótka fotorelacja.
czytaj więcej

Tourette de Pologne na majówce w Wałczu

4 maja 20140 komentarzy
Tourette de Pologne na majówce w WałczuLiderka projektu "Tourette de Pologne" Natalia Borecka-Samsel, reprezentująca województwo zachodniopomorskie, aktywnie włączyła się do imprez organizowanych w ramach tegorocznej majówki przez Miasto Wałcz. Nasza liderka przeprowadziła akcję uświadamiającą polegającą na rozpowszechnianiu wiedzy na temat zespołu Tourette'a poprzez liczne rozmowy z zainteresowanymi, wyjaśnienie najważniejszych zagadnień dotyczących natury zespołu Tourettea i rozdanie broszur i ulotek.czytaj więcej

Tourette de Pologne w TVP Opole

29 kwietnia 20140 komentarzy
Tourette de Pologne w TVP Opole
Bartosz Wojtkowski wypowiada się w kurierze regionalnym w TVP Opole m.in. na temat udziału w ogólnopolskiej kampanii Tourette de Pologne. Tourette de Pologne to program aktywizujący chorych na zespół Tourettte'a i ich bliskich. Jest realizowany przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a i Konfederacji Szwajcarskiej.
czytaj więcej

Spotkanie europejskich stowarzyszeń Tourette'a w Paryżu

28 kwietnia 20140 komentarzy
Spotkanie europejskich stowarzyszeń Tourette'a w Paryżu26 kwietnia 2014 roku w Paryżu odbyło się już trzecie spotkanie europejskich Stowarzyszeń zajmujących się wsparciem chorych na zespół Tourette'a i ich rodzin. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a wzięli po raz pierwszy udział w obradach. Spotkanie stowarzyszeń narodowych odbywa się za każdym razem w ramach konferencji Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zespołem Tourette'a (ESSTS). W przyszłym roku konferencja ESSTS odbędzie sie w Warszawie.
czytaj więcej

Szkolenie dla liderów "Kompendium wiedzy lidera"

16 kwietnia 20140 komentarzy
Szkolenie dla liderów W dn. 12-13 marca 2014 roku odbyło się kolejne szkolenie dla liderów lokalnych w ramach \"Akademii Obywatela Tourette\'a\" w projekcie \"Tourette de Pologne - program aktywizujący chorych na zespół Tourette\'a i ich bliskich\" pt. \"Kompendium wiedzy lidera\" realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette\'a przy wsparciu Konfederacji Szwajcarskiej w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.czytaj więcej

Different is the New Normal. Living a Life with Tourette's

16 kwietnia 20140 komentarzy
Different is the New Normal. Living a Life with Tourette'sZwiastun filmu dokumentalnego pt. Different is the New Normal. Living a Life with Tourette's (tłum. Inność to nowa normalność. Życie z Tourettem) w reż. Robina i Davida Smalla, Hourglass Films LLC. Film przedstawia zmagania i triumfy pewnego nastolatka cierpiącego na zespół Tourette'a. Na swojej drodze Ariel spotyka Jamesa Dublina, finalistę amerykańskiej wersji Idola, którego walka z chorobą uświadomiła mu, że wszystko jest możliwe.czytaj więcej

Konkurs MAKE TOURETTE'S SYNDROM BE SEEN - TOURETTE'S EXISTS TOO

15 kwietnia 20140 komentarzy
Konkurs MAKE TOURETTE'S SYNDROM BE SEEN - TOURETTE'S EXISTS TOOOrganizacja pożytku publicznego "Conciertos solidarios" działająca na bazie non-profit, Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a i chorób stowarzyszonych z Madrytu (AMPASSTA) oraz Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a z Argentyny ogłaszają konkurs, którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat Zespołu Tourette'a na świecie. Konkurs jest elementem kampanii Miesiąca Świadomości Zespołu Tourette'a w dn. 15 maja - 15 czerwca 2014 roku.czytaj więcej

Tourette de Pologne w Giżycku

14 kwietnia 20140 komentarzy
Tourette de Pologne w GiżyckuPani Aneta Furmaniak, która jest pomocniczką w projekcie Tourette de Pologne realizowanym przy wsparciu Szwajcarii, przekazała materiały dotyczące zespołu Tourette'a na ręce pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Giżycku.
czytaj więcej
wiadomości archiwalne

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG