Aktualności z Tourettem po Polsce

Fotorelacja ze szkoleń dla wolontariuszy

29 czerwca 20150 komentarzy
Fotorelacja ze szkoleń dla wolontariuszyW dniach 20-21 czerwca w Warszawie w ramach projektu "Z Tourettem po Polsce – program przeciw wykluczeniu chorych" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, odbyły się pierwsze szkolenia dla wolontariuszy - liderów lokalnych i pomocników.czytaj więcej

Fotorelacja z pikniku rodzinnego

26 czerwca 20150 komentarzy
Fotorelacja z pikniku rodzinnego20 czerwca 2015 r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Piknik Rodzinny, organizowany w ramach projektu "Z Tourettem po Polsce" – program przeciw wykluczeniu chorych, realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
czytaj więcej

Bartosz Wojtkowski z Tourettem po Polsce w Radiu Park FM

12 czerwca 20150 komentarzy
Bartosz Wojtkowski, który jest liderem projektu "Z Tourettem po Polsce", tym razem wystąpił w audycji radiowej w Radiu Park FM. Na antenie Bartek opowiadał o Stowarzyszeniu, projekcie "Z Tourettem po Polsce" i o popularyzowaniu wiedzy o zespole Tourette.czytaj więcej

O projekcie 'Z Tourettem po Polsce' w Panoramie TVP2

10 czerwca 20150 komentarzy
10 czerwca 2015 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona Tygodniowi Świadomości Zespołu Tourette'a. Podczas konferencji został po raz pierwszy zaprezentowany film pt. "Tajemniczy Pan Tourette". Tydzień Świadomości objęło swoim patronatem Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a. Na konferencję prasową oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia, którzy mówili m.in. o projekcie "Z Tourettem po Polsce", zostali zaproszeni eksperci prof. nadzw. dr hab. Filip Rybakowski - konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk - Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM, dr hab. n. med. Piotr Janik - Katedra Neurologii WUM, dr hab. n. med. Anita Bryńska - Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM, dr n. med. Tomasz Srebrnicki - Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM. Konferencję prasową prowadził Pan Bartosz Kwiatek z Polsat News. Relację z konferencji wyemitowała TVP2 w programie Panorama o godz. 18.00.czytaj więcej

'Z Tourettem po Polsce' w 'Wystarczy chcieć' w Polsat News

8 czerwca 20150 komentarzy
W ramach kampanii "Z Tourettem po Polsce" i rozpoczynającego się Tygodnia Świadomości Zespołu Tourette'a w Polsce dn. 7 czerwca 2015 roku przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a Maciej Soborczyk i Bartek Wojtkowski wzięli udział w programie telewizji Polsat News pt. "Wystarczy chcieć"  powstałym pod patronatem Fundacji Polsat. W programie była mowa o problemach chorych na zespół Tourette'a, wykluczeniu społecznym, działalności, inicjatywach i nowych projektach Stowarzyszenia. Link do programu znajduje się pod następującym adresem: http://www.ipla.tv/Wystarczy-chciec-zespol-tourette-a/vod-6276480czytaj więcej

SO YOU THINK YOU CAN TIC? Polski wkład w Europejski Dzień Świadomości Zespołu Tourette'a

5 czerwca 20150 komentarzy
W ramach projektu "Z Tourettem po Polsce" udało się nam w partycypować w produkcji spotu promującym zespół Tourette'a. Film powstał w Belgii w Stowarzyszeniu IKTIC i ma na celu zwiększenie świadomości zespołu Tourette'a w społeczeństwie. Produkcję wsparły stowarzyszenia z Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Francji i Polski.  Film powstał na scenach belgijskiego YOU CAN DANCE. Autorami choreaografii są Marvin Potters, Flexx_N Dance Academy oraz Nora Deters.   Informacja o naszym wkładzie  w POKAŻ WIĘCEJ.  Film z napisami polskimi. https://www.youtube.com/watch?v=KOoCEQW5Gvcczytaj więcej

'Z Tourettem po Polsce' na Integracyjnym Festynie Rodzinnym w Giżycku

25 maja 20150 komentarzy
30 maja 2015 r. w Giżycku odbędzie się Integracyjny Festyn Rodzinny "Szansa" na którym w ramach projektu "Z Tourettem po Polsce – program przeciw wykluczeniu chorych", realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, będzie zorganizowane stoisko informacyjne dotyczące zespołu Tourette'a. Organizatorką jest pani Aneta Furmaniak - liderka lokalna w województwie warmińsko-mazurskim.

Miejsce: Giżycko, plaża miejska.

Wstęp wolny. 

Główny organizator: Stowarzyszenie "Szansa", Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku.czytaj więcej

Ogólnopolski Piknik Rodzinny

20 maja 20150 komentarzy
Ogólnopolski Piknik Rodzinny

20 czerwca 2015 r. (sobota), o godz. 15.00 w Centrum Kulturalnym Ojców Barnabitów w Warszawie, ul. Smoluchowskiego 1 odbędzie się Ogólnopolski Piknik Rodzinny, organizowany w ramach projektu "Z Tourettem po Polsce" – program przeciw wykluczeniu chorych, realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

czytaj więcej

Rekrutacja do projektu 'Z Tourettem po Polsce'

24 kwietnia 20150 komentarzy
Rekrutacja do projektu 'Z Tourettem po Polsce'Zaczynamy rekrutację do projektu „Z Tourettem po Polsce – program przeciw wykluczeniu chorych”.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce \"REKRUTACJA DO PROJEKTU\" http://www.tourette.pl/docs/235

Zapraszamy!czytaj więcej

Konsultacje społeczne w sprawie nowej publikacji

31 marca 20150 komentarzy
Konsultacje społeczne w sprawie nowej publikacji

Szanowni Państwo.

W ramach projektu "Z Tourettem po Polsce – program przeciw wykluczeniu chorych" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG zamierzamy przetłumaczyć i wydać nową publikację, poradnik dla osób chorych i ich rodzin. Prosimy o zgłaszanie w komentarzach lub mailowo propozycji publikacji wartych przemyślenia. Z góry dziękujemy za pomoc!

czytaj więcej

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe

18 marca 20150 komentarzy
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe11 marca 2015 r. przedstawiciele zespołu projektowego „Z Tourettem po Polsce – program przeciw wykluczeniu chorych”, realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym, na którym omówione zostały zasady zarządzania projektem i rozliczania dotacji.
http://www.ngofund.org.pl/spotkanie-informacyjno-szkoleniowe-dla-grantobiorcow-iii-edycji/#more-4501czytaj więcej

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG