Badanie naukowe ARTISTS 2

Badanie naukowe ARTISTS 2

Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia,

Jako, że wspieracie Państwo dzieci i młodzież z zespołem Tourette’a, pragniemy poinformować Was o badaniu naukowym ARTISTS 2, do którego prowadzony jest nabór.

Lekarze chcą zbadać skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancję leku TEV-50717 u dzieci i młodzieży z zespołem Tourette’a. TEV-50717 to nowa postać tetrabenazyny, która wykazała zdolność do zmniejszenia częstotliwości dawkowania, co może poprawić ogólną tolerancję w porównaniu do tetrabenazyny.

Pacjenci zakwalifikowani do badania zostaną podzieleni losowo w stosunku 1:1:1 na grupy otrzymujące niską dawkę leku TEV-50717, wysoką dawkę leku TEV-50717 albo placebo. Cały okres leczenia obejmuje 8 tygodni, w tym 4-tygodniowy okres zwiększania dawki i 4-tygodniowy okres podtrzymywania. Pacjent będzie brał udział w badaniu łącznie przez maksymalnie 14 tygodni, podczas których odbędzie około 6 wizyt w ośrodku prowadzącym badanie i 5 rozmów telefonicznych z personelem badawczym.

Aby wstępnie zakwalifikować się do wspomnianego badanie, pacjenci muszą spełnić następujące kryteria:

  • Wiek od 6 do 16 lat włącznie.
  • Masa ciała co najmniej 20 kg na początku badania..
  • Spełnienie kryteriów diagnostycznych zespołu Tourette’a według Diagnostycznej i statystycznej klasyfikacji zaburzeń psychicznych, wydanie piąte (DSM-5).

Wszystkie wizyty w ramach badania, testy oraz leki zostaną zapewnione bezpłatnie. Ponadto pacjenci mogą otrzymać zwrot kosztów podróży związanych z badaniem.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w badaniu lub uzyskać więcej informacji na ten temat, prosimy o kontakt email pod adres tourette@tourette.pl

 


Dodaj komentarz

Nasza Misja

Stowarzyszenie wspiera osoby cierpiące na Syndrom Tourette’a i ich rodziny poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów oraz gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o naturze tego schorzenia i możliwościach terapii.

Dla realizacji tych celów stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i wydawniczą oraz współpracuje ze specjalistami i instytucjami działającymi w sferze edukacji, opieki zdrowotnej i badań naukowych.

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


6 listopada 2020 - 31 października 2022

Akademia Tourette'a


Filmy edukacyjno-informacyjne

Nasza ankieta

Czy osoby dotknięte zespołem Tourette'a są wykluczane społecznie?

TAK - odpowiadam jako osoba z ZT
TAK - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
TAK - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
TAK - odpowiadam jako członek społeczeństwa
NIE - odpowiadam jako osoba z ZT
NIE - odpowiadam jako członek rodziny osoby z ZT
NIE - wykonuję zawód w którym mam kontakt z os. z ZT
NIE - odpowiadam jako członek społeczeństwa

Zobacz wyniki


Organizacja Pożytku Publicznego Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a posiada status
Organizacji Pożytku Publicznego
 
 


 Przekaż 1% podatku

Projekt TIK? TAK!

Z Tourettem po Polsce archiwum

Tourette de Pologne - Archiwum

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.

BLOG